KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15992008
nr 1599 2008
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Stockholmsmotiv, "Lotsgatan 1925", motiv från Södermalm. Signerad. Bladets mått: 24x32 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:29:59
100 kr
150 kr
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström